Sık Arananlar

Psikolojik Danışma ve Rehberlik İçerikleri

Kariyer Kulübü

Hem sınava hem de kendini keşfetmeye hazır ol!

Öğrenciler; üniversite buluşmaları, meslek tanıtımları, kariyer söyleşileri, öğrenci danışmanlıkları ve başarı tüyoları gibi yol gösterici çalışmalar ile geleceklerini şekillendiriyor.

  • Aylık Online Seminerler
  • Türkiye Geneli Tüm Kurslarda Eş Zamanlı Kariyer Haftası
  • Her Hafta 1 Meslek, 1 Lise, 1 Üniversite Tanıtımı
  • İlham Veren Başarı Hikayeleri

U-Check Up

Uğur Kurs Next, “U-Check Up” programı ile öğrencilerinin bilişsel ve kişisel gelişim alanlarına yönelik ölçüm yapıyor. Elde edilen veriler doğrultusunda yönlendirmelerde bulunularak öğrencilerin gelişimini takip ediyor.

U-Coach

Öğrenci ve öğrencinin başarı takibini yapan U-Coach öğretmeni arasındaki karşılıklı güven ve gönüllülük üzerine inşa edilen iş birliğidir. U-Coach öğretmeninin desteği ile öğrencinin kendini tanıması, kendisinde geliştirebileceği alanlarla ilgili hedefler belirlemesi ve öğrenme becerilerini kazanması amaçlanıyor.

Yuvarlak Masa Çalışmaları

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminin organize ettiği yuvarlak masa görüşmelerinde; veli-öğrenci-psikolojik danışman ve U-Coach öğretmen bir araya gelerek öğrencinin hedef belirleme sürecine destek oluyor. Belirlenen hedef doğrultusunda oluşturulan çalışma planı ile dönem içerisinde öğrenci başarısı takip ediliyor.

- Motivasyon Etkinliklerimiz

Bi'Mola

Uğur Kurs Next'te Herkes için kısa “Bİ’ Mola”

Öğrenciler Bi’Mola etkinliğiyle bir araya geliyor. Deneyimlerini ve hedeflerini paylaşarak yeni fikirlere ve dostluklara merhaba diyor.